• Kissel - indikacionet dhe kundërindikimet për përdorimin e ëmbëlsirë ëmbël

  Kissel - indikacionet dhe kundërindikimet për përdorimin e ëmbëlsirë ëmbël

  Irina 10/30/2015 Bollgur. Përfitim dhe dëm. Recipes Të nderuar lexues, sot dëshiroj t'ju prezantoj me një pjatë të vjetër ruse, bollgur bollgur, jo vetëm shumë ushqyes dhe i dobishëm, por edhe kurativ, duke i dhënë forcë dhe energji. Do të flasim për polakun

  LEXO MË SHUMË
 • Si të rritet kërpudha në shtëpi?

  Si të rritet kërpudha në shtëpi?

     Popullariteti i kulmit të kërpudhave të çajit ndodh në fillim të viteve 80. Pastaj ky produkt mrekulli, dhe se ai u njoh si popull, dhe ilaç, ishte i pranishëm në pothuajse çdo familje. Dhe askush nuk e konsideroi konsumin e pabesueshëm të sheqerit dhe çajit, sepse

  LEXO MË SHUMË
 • Si të shtypni shpejt një shtyp të një njeriu

  Si të shtypni shpejt një shtyp të një njeriu

  Nëse mendoni se shtypi ideal nuk mund të derdhet drejtë në shtëpi, atëherë di - ka ushtrime efektive për shtypi për vajzat në shtëpi! Sepse nuk ka rëndësi se ku, por është e rëndësishme! Dhe ne do t'ju tregojmë se si. Duhet të pompohet! Para kësaj,

  LEXO MË SHUMË
 • Hudher turshi

  Hudher turshi

  Çfarë duhet të bëni me një korrje të madhe të hudhrave? Definitivisht - turshi! Hudhër marinuar - një delikatesë apo një rostiçeri? Është e vështirë për të thirrur një produkt delikatesë që mund të gjendet lehtësisht në tregun e ushqimeve në fuçi dhe kanaçe. Përkundër kësaj, hudhër marinuar

  LEXO MË SHUMË

popullor


Si të hiqni njollat ​​me yndyrë nga sipërfaqe të ndryshme

Si të hiqni njollat ​​me yndyrë nga sipërfaqe të ndryshme

Pluhuri i zymtë në rroba - një nga më të vazhdueshme dhe tinëzare Ndoshta ju do të duhet të bëni shumë përpjekje për të eliminuar yndyrën nga indi dhe të provoni disa mjete ... Për të mos prishur gjë, ...

Mësoni më shumë
Nëse ëndrra është ëndërruar nga Nostradamus

Nëse ëndrra është ëndërruar nga Nostradamus

Pse nuk ëndërron një person? Arsyet mund të jenë të ndryshme, ne do të përpiqemi t'i kuptojmë ato. Në fakt, çdo person ëndërron natën, por jo të gjithë kujtojnë. Çdo natë ju shihni 4-5 ...

Mësoni më shumë
Si të shpëtojmë beetle leh në shtëpi

Si të shpëtojmë beetle leh në shtëpi

  Në një shtëpi prej druri, nëse ata vendosën të blinin atë, kërcënimi i shfaqjes së beetles leh në pemë vazhdon. Rreziku i këtyre beetles vogël është shumë e ekzagjeruar. Në fakt, këto insekte ...

Mësoni më shumë
Se uji mineral është i dobishëm

Se uji mineral është i dobishëm

Me fillimin e motit të ftohtë, trupi i njeriut është sulmuar nga një mori mikrobash dhe virusesh të dëmshme, pasojë e të cilave janë sëmundjet catarrhal. Në luftën kundër virusit, njerëzit përdorin ...

Mësoni më shumë

i ri


Solim kërpudha të zeza në një fuçi në Moskë

Solim kërpudha të zeza në një fuçi në Moskë

Në këtë recetë ju sugjerojmë të përgatitni kërpudhat. Mënyra e nxehtë e pickling është e njohur për shkak të shpejtësisë së saj relative. Mushrooms nuk janë më pak të shijshme se kripur në një mënyrë të ftohtë. Mushrooms -...

Mësoni më shumë
Pse shfaqet myk në shtëpi?

Pse shfaqet myk në shtëpi?

Ekzistojnë tri lloje të kërpudhave: kërpudhat e mykur, kërpudhat blu dhe kërpudhat e kalbura. Shpendët e specieve të para rriten në gurë, beton dhe bojë. Mikroorganizmave të tilla duken si pika ose pika të zeza, ...

Mësoni më shumë
Si të merren me ndotjen komplekse?

Si të merren me ndotjen komplekse?

   Shumë thonë se dikur pjatalarëse lan enët, lan dhe vetë, e cila është krejtësisht e gabuar. Nga mungesa e kujdesit, kjo mjet për pastrimin e enëve vetë bëhet një grumbull i poshtër dhe ...

Mësoni më shumë
Lëkura e përzier: pastrim, hidratues, ushqim, kujdes i veçantë

Lëkura e përzier: pastrim, hidratues, ushqim, kujdes i veçantë

Ka 4 lloje të lëkurës: normale, të thatë, me vaj dhe kombinim. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet tipit të kombinuar të lëkurës. Lëkura e kombinuar është lloji që është më kapriçioz, por ...

Mësoni më shumë

Është interesante


Si të bësh një burrë të martohet?

Si të bësh një burrë të martohet?

Pothuajse çdo vajzë ëndërron të dëgjojë nga një të dashurin e saj një ofertë për t'u martuar me të. Në ëndrrat e saj ajo imagjinon një fustan të bardhë, një makinë të bukur, miq të mirë dhe shumë më tepër ...

Mësoni më shumë
Mbjellja dhe kujdesja për hudhërin e dimrit

Mbjellja dhe kujdesja për hudhërin e dimrit

Praktikisht në çdo komplot mund të gjeni një kulturë të tillë si hudhra. Ky është një erëza e shkëlqyer për një shumëllojshmëri të enëve, e cila gjithashtu ka një efekt të shëndetshëm në ...

Mësoni më shumë
Pronat e dobishme të çajit të kamomilës

Pronat e dobishme të çajit të kamomilës

  Fuqia shëruese e kamomilës ka qenë prej kohësh e njohur dhe përdoret në mënyrë aktive në mjekësinë popullore, kozmetologjinë. Përbërja e bimës është e pasur me elemente të vlefshme, të rëndësishme për trupin - të brendshëm dhe të ...

Mësoni më shumë
Magjia e fjalëve: komplotet dhe lutjet

Magjia e fjalëve: komplotet dhe lutjet

Ndoshta secili prej nesh u përball me një problem të tillë, dikush me përvojën e tyre të hidhur dhe dikush, duke ngushëlluar një shok që "nuk ka punuar". Gjithsesi, secili mendonte se si të harrosh ...

Mësoni më shumë

© 2018 4udak.ru - Revista online në internet

shqiptar anglisht arab boshnjake hungarez vietnamisht letonisht gjermanisht nepali persisht Cebuano Sesotho Swahili tamil Telugu uzbek filipine frëngjisht Croatian çek suedez Shona